الهم عجــــــــــــل لـولیـک الفـــــــــــــــرج

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
دعای فرج

دریافت کد لوگو

شهادت طلب | بیمه مرکزی
پزشکی | کرمان
پاپو | کبوتران زمینی
کد دعای فرج آقا امام زمان ( عج )

رهبرم سید علی

کد ذکر ایام هفته

قالب بلاگفا

اللهم عجل لولیک الفرج

سایت خدماتی بیست تولز


روزشمار فاطمیه

برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زما(عج) صلوات

سایت خدماتی بیست تولز

پخش زنده حرم آیه قرآندر این وبلاگ
در كل اینترنت
PageRank


صحیفه نور – رهنمودهای حضرت امام خمینی:

جمهوری اسلامی را تضعیف نکنید:

امروز همه انقلابی اند، امروز همه دلسوز ملت هستند. امروز دعوای اینکه ما همه، ما همه هم در جنگ رفتیم، و شما دیدید که یک دسته نوشته اند که ما از اول در جنگ بودیم، خوب گفته اند من هم می توانم بگویم من در صف اول جنگ دارم جنگ می کنم ولی اینجا افتادم همینطور. باید به حسب واقع، به حسب انصاف، به حسب وجدان، این مردمی که شماها را روی کار آورده اند، این مردم کوچه و محله- و عرض می کنم – زاغه هایی که شماها را روی مسند نشاندند ملحظه آنها را بکنید و این جمهوری را تضعیفش نکنید. بترس از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست و یک انفجار حاصل بشود. از آن روز بترسید که ممکن است یکی از ایام الله، خدای نا خواسته باز پیدا بشود و آن روز دیگر قضیه این نیست که برگردیم به 22 بهمن، قضیه این است که فاتحه همۀ ما را می خوانند. من از خدای تبارک و تعالی امید این را دارم که به ما عنایت بفرماید و ما را هدایت کند به یک راهی که مرضی اوست و قلم های ما را هدایت کند به یک نوشته هایی که مورد رضای اوست و زبانهای ما را جاری کند بر یک چیزهایی که مورد رضای اوست.(صحیفه نور رهنمودهای امام خمینی(ره) جلد 8 ص 431)

 

بسم الله الرحمن الرحیم

هر کس ایجاد اختلاف کند بدانید که از خارج الهم گرفته است:

توجه دارید که این طرح در طائف ریخته شد. بحمدالله شما توجه دارید، آنهایی که می خواهند بین اهل سنت و اهل تشیع فاصله ایجاد کنند نه سنی هستند و نه شیعه، آنها اصلاً به اسلام کای ندارند و الّا کسی که به اسلام اعتقاد داشته باشد در زمانی که ما باید با وحدت مسلمین پیروز بشویم، به اختلافات و مسائل اختلافی دامن نمی زنند. اینها نیست جز اینکه قدرتهای بزرگ فهمیده اند آن چیزی که آنان را عقب زده است و وحدت مسلمین و برادری بین همۀ امت اسلامی است از این جهت شروع کرده اند اختلاف ایجاد کنند. شماها بحمدالله خودتان بیدار هستید و ملت را در آنجا بیدار کنید و به همۀ آنها سفارش کنید که ما با هم برادر بوده و هستیم و خواهیم بود، مصلحت ما مصلحت شماست. ما همه باید اسلام و قرآن را حفظ کنیم. شما به آنان بگوئید که هر گونه اختلاف به ضرر اسلام و به نفع دشمن، به نفع آمریکا و شوروی است.

من از همه توقع دارم که به حرف مفسدین گوش نکنند و هر کس که ایجاد اختلاف کند بدانید که از خارج الهام گرفته است و مقصودش از بین بردن اسلام است تا باز مثل سابق شود که در تحت سلطه اجانب باشیم. از خدای تبارک و تعالی سلامت و سعادت همۀ آقایان را خواهانم. موفق و مؤیّد باشید.(صحیفه نور رهنمودهای امام خمینی«ره»- بیانات در جمع گروهی از روحانیون اهل سنت کردستان 1360/3/9 جلد 8 ص 432)

 

ملت ما باید فکر این مطلب باشد، قویّاً فکر این باشند، از خارج نترسید، تا داخل یک آسیبی نبیند، از خارج نباید ترسید، از داخل بترسید.(صحفه نور رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص52)

 

مشکل مسلمین حکومت های مسلمین است:

این ماه مبارک رمضان بر همۀ مسلمین مبارک باد و مبارک آن روزی است که مسلمین با احساس وظیفه بتوانند بر مشکلات خودشان غلبه کنند.

مشکل مسلمین فقط قدس نیست، این یکی از مشلات مسلمین است.

مشکل مسلمین ، حکومت های مسلمین است. این حکومت ها هستند که مسلمین را به این روز رساندند، ملت ها مشکل مسلمین نیستند ملت ها با آن مشکل ذاتی که دارن، می توانند مسایل را حل کنند لکن مشکل، دولت ها هستند. شما سرتاسر ممالک اسلامی را وقتی که ملاحظه کنید کم جایی را می توانید پیدا کنید که مشکلاتشن به واسطۀ حکومت هایشان ایجاد نشده. این حکومت ها هستند که به واسطۀ روابط شان با ابر قدرتها و سر سپردگی شان با قدرتهای چپ و راست، مشکلات را برای ما و همۀ مسلمین ایجاد کردند. اگر این مشکل از پیش پای مسلمین برداشته بشود، مسلمین به آمال خودشان خواهد رسید و راه حلش با دست ملت هاست.(صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7- ص429)

 

قم مرکز علم، تقوی، شهادت و شهامت است:

قم حرم اهل بیت است، قم مرکز علم است، قم مرکز تقواست، قم مرکز شهادت و شهامت است. از قم علم به همۀ جهان صادر شده است و می شود و از قم شهامت به همه جا صادر میشود. قم شهری است که در آن ایمان و علم و تقوا پرورش یافته از آن وقتی که قم بوده است. قم از زمان ائمه اطهار مورد توجه اسلام بوده است و از قم تقوا، شجاعت، شهامت و همۀ فضایل به همه جا صادر می شود و صادر خواهد شد. علمایی که در قم من ادراک کرده ام کسانی بودند که در دنیا نمونه بودند، در علم و در تقوا و من امیدوارم که ادامه پیدا کند این علم و تقوا در شهر شما تا زمان امام زمان(عج)....( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»-جلد7 ص491)

 

اگر کسی قلم دستش گرفت انتقاد کند برای انتقام جویی، این همان شیطان است:

به همۀ آقایان من می گویم باهم جنگ نکنید، روزنامه ها را پر نکنید دوباره از بدگویی از هم و از انتقاد از هم. انتقاد غیر انتقام جویی است. انتقاد، انتقاد صحیح باید بشود. هر کس از هر کس بتواند انتقاد صحیح بکند اما اگر قلم دستش گرفت انتقاد کند برای انتقام جویی، این همان قلم شیطان است. اگر روی مصالح عامه یک کسی به کسی اشکال می کند و همچنین است اگر خودش را بردارند یک کسی دیگر را اینجا بنشانند و همین حرف ها را بزند خودش ناراحت نشود، این میزان دستش باشد که قلم دست شیطان است می نویسد یا دست رحمان است، زبان، زبان شیطان است یا زبان رحمان است.( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد7 ص 520)

 

سعی کنید کارهایتان ضربتی و برای مردم باشد:

این را باید انسان توجه بکند به اینکه این چند روز می گذرد، این ریاست ها می گذرد، شما هر چه هم بخواهید چیز بکنید از محمد رضا نمی توانید بالاتر، هر چه هم دست و پا بکنید،/آن را/ آنها را پیدا نمی کنید و انشاء الله پیدا نخواهید کرد و نخواهید که بخواهید. او رفت تمام شد، حالا پیش خداست. چه خواهد شد، خدا می داند. ما هم این روزها را داریم، ماهم فردا، یکی مثل من دیرتر و زودتر و آن هم که معلوم نیست که کی زودتر. ولی خوب، ما آخر است و باید برویم، شما که الان جوان هستید به فکر این باشید که اصلاح کنید خودتان را، به فکر این باشید که برای این مملکت کار بکنید، ننشینید باز تو وزارتخانه ها و هی همان حرف های سابق باشد ...( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 520)

 

امروز همۀ امور دست خود ملت است:

این چه احساسی است که بانوان محترم و جوان های عزیز را از آن ور کشور آورده است و در یک همچو جایی تا مواجه بشوم با آنها و آنها هم با ما مواجه بشوند و در دل هایی که آنها دارند و ما داریم در میان بگذاریم؟ غیر از شور اسلامی است؟ غیر از اسلام اصلاً مطرح است پیش شما؟ شما برای یک تخت تاجی برای اینجا آمدید؟ می دانید که این حرف ها در اینجا نیست. شما برای خدا و برای رضای خدا و پیشرفت اسلام می خواهید به بذخواهان ارائه بدهید که همان شوری که در اول انقلاب بود و ما را به میدان ها کشاند و دشمنان اسلام را از ایران بیرون راند. حالا هم هست برای اینکه اسلام همان اسلام است. انقلاب همان انقلاب است. انقلاب اسلامی همان انقلاب اسلامی است.

و بحمدالله تا کنون هم با بهترین وجه این مطالب اسلامی یعنی اساسِ حکومت اسلامی با بهترین وجه تحقق پیدا کرده است و ملت خودش است که سرنوشت خودش را بدست دارد. اینطور نیست که ملت ما از همه چیز بی خبر باشد و سرنوشتش را در کاخ سفید برایش طرح بکنند یا در کرملین. خود ملت است که با رأی خودش رئیس جمهور تعیین می کند، جمهوری اسلامی را رأی به آن می دهد و با رأی خودش که متمرکز است در مجلس، دولت را تعیین خواهد کرد و همۀ امور دست خود ملت است. امروز مثل زمان رژیم طاغوتی نیست که ملت هیچ کاره باشد و همۀ امور دست یک نفر یا یک عده باشد. ملت همه کاره است و همه هم با رأی خود ملت است و همه چیزها هم به نفع ملت است انشاءالله.( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 459)

 

مردم برای اسلام قیام کرده است:

اینها که تفالۀ آن رژیم سابق یا طرفداران آمریکا یا شوروی هستند و یک ریشه های گندیده ای از آنها باقی مانده است، کوشش می کنند که مسائل را یک جوری طرح بکنند که ملت ما را از این انقلاب دلسر کنند مگر این انقلاب برای این بوده است که یک خانه ای به مردم بدهد؟ یک کسب و کاری برای مردم ایجاد بکند؟ این انقلاب برای خدا بوده است و برای اسلام.

ملت ما دید که اسلام دارد بدست طوایف مختلفی که طمع دارند بر این کشور و طمع دارند بر ذخایر این کشور، دارد اسلام از بین می رود. آنها با اهداء خون جوانان خودشان و با زیان های زیادی که دیدند. قیام کردند برای اسلام. اگر قیام کرده بودند برای اینکه به نوایی برسند و حالا مثلاً نرسیده اند، البته دلسرد می شوند. اما کسی که برای خدا قیام کرده است خدا همیشه هست و احکام اسلام همیشه هست و شما جوانها و شما عزیزانی که در اطراف مملکت هستید، همیشه برای اسلام هستید و آذربایجان همیشه سنگر این کشور بوده است و حالا هم سنگر هست، این سنگر تا آخر هم هست.( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 459)

 

ملّتی که برای خدا قیام کند از هیچ چیز نمی ترسد. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 459)

 

طرح های اساسی ابرقدرت ها این است که با اسما مختلف و با صورت های متعدد بین برادرها اختلاف بیندازند. .( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 461)

 

علاوه بر جهاد سازندگی، جهاد با نفس خودتان هم بکنید. .( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 463)

 

ملتی که شهید در راه اسلام دارد آسیب نخواهد دید. .( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 466)

اگر قیام الله شد پشتوانه اش الله است. .( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 467)

 

با اخلاق و رفتار اسلامی این نهضت را حفظ کنید. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 469)

همۀ ملت امیدشان به خدا باشد و از هیچ توطئه ای نترسند. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 474)

رسانه ها باید حامل پیام ملت و اسلام باشد. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 481)

 

در مقابل کسانی که نهضت را بعکس جلوه می دهند بایستید. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 486)

خدمت کردن و زجر کشیدن در راه هدف، شیوۀ اولیاء خداست. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 488)

خوف مرگ برای دنیا پرستان جنایت کار است، نه پویندگان راه حق:

من وقتی شما جوان ها را می بینم که با صداقت، با سلامت روح فعالیت برای اسلام می کنیدو خودتان را در معرض خطر مرگ قرار می دهید مباهات می کنم. افتخار می کنم که(در بین) مسلمان ها یک همچو جوان های رشید متعهد هست. از این جهت ما نباید از قدرت مندهایی که اتکال به خدا ندارند، اتکال به مسلسل دارند، ما نباید بترسیم. ترس مال آن است که برای شهادت حاضر نباشد.

در روایتی است که حضرت علی بن الحسین(ع) در کربلا که بودند به پدرشان گفتند که قریب به این معنا که به آنها گفته بودند که شما کشته می شوید. عرض کرد به سیدالشهدا که مگر ما به حق نیستیم؟ فرمود چرا. گفت دیگر مبالات از مردن نداریم. کسی که به حق است و کسی که قایل است به اینکه این عالم تمام یک مدبّر دارد و او خداست و عالم طبیعت پایین تر عوالم است. در قرآن از او به دنیا تعبیر شده، دنیا یعنی پایین، وقتی بنا باشد که شهید منزلش در ملاء اعلی باشد، این چه خوفی دارد؟ ....( ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 202)

 

منبع قدرت ملت ایران اتکال به خداوند است. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 203)

 

پزشکی و پرستاری از شغل های بسیار ارزنده است. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 219)«بیانات در جمع پرستاران و پزشکان بنیاد خدمات پزشکی امام خمینی(ره) 1359/2/23»

 

جدیت در اسلامی کردن جوّ رادیو و تلوزیون و تصفیه عناصر منحرف و خود باخته به شرق و غرب. ( صحیفه نور، رهنمودهای امام خمینی«ره»- جلد 7 ص 223)«بیانات خطاب به مدیر عامل و سرپرست صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران 1359/2/25»

 

«گرد آورنده: عبدالحسین میهن پرست»

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات