الهم عجــــــــــــل لـولیـک الفـــــــــــــــرج

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
دعای فرج

دریافت کد لوگو

شهادت طلب | بیمه مرکزی
پزشکی | کرمان
پاپو | کبوتران زمینی
کد دعای فرج آقا امام زمان ( عج )

رهبرم سید علی

کد ذکر ایام هفته

قالب بلاگفا

اللهم عجل لولیک الفرج

سایت خدماتی بیست تولز


روزشمار فاطمیه

برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زما(عج) صلوات

سایت خدماتی بیست تولز

پخش زنده حرم آیه قرآندر این وبلاگ
در كل اینترنت
PageRank


 

 

کیفیت قلب:

حضرت علی(ع) می فرماید: دل هر اسان را دو دیده است که با آن از امور غیب و پنهان آگاه میشود، حال اگر خدا برای بندۀ خود، خیر خواهد، دوچشم دل او را می گشاید.

 

حضرت علی(ع) می فرماید: قلب خویش را به زینت تقوی، بیارای، تا رستگاری و پایداری یابی و از آن پس به زیور صبر و فرزانگی و سپس به خوف و رجا مزین ساز،

 

حضور دل نتوان یافت در لباس حریر/ کس از فتیلۀ ابریشمین چراغ نسوخت.

 

قال علی(ع) قلوب آدمیان بر چهر گونه اند: صدر،قلب، فؤاد و لب، صدر، جایگاه اسلام است و قلب، محل ایمان و فؤاد، مر کز معرفت و لب، جای ذکر حق متعال.

 

خانۀ دل را به نور معرفت تعمیر کن/ تا نگنجد غیر فکرش چاره ای تدبیر کن/

ازتعلق پاک کن خاطر به راه وصل دوست/ در دل شب چو آه خستگان شبگیر کن.

 

در روایتی از امام صادق(ع): نقل شده است که: قلب آدمی، دچار زنگ و کدورت می شود و چون آن را با ذکر «لا اله الا الله» متذکر سازی، از کدورت خارج می شود و صفا و جلوۀ خود را باز می یابد.

 

سینه صافان محبت فارغ از جام جمند/ آنچه باید دید در آیینۀ دل دیده ام

    

در روایتی  از امام صادق(ع) نقل شده که: هر انسان مؤمن در درون قلب، دو گوش است: گوشی که وسواس خناس، در آن می دمد و گوش دیگر فرشته ای زمزمه می کند و به این ترتیب، خداوند متعال بندۀ مؤمن خود را کمک و تأیید می فرماید و اشاره به همین معنی است که در قرآن آمده« و ایدهم بروح منه» یعنی پروردگار متعال بندگان خود را به وسیل روحی از جانب خود، کمک و مساعدت می فر ماید.

 

عشق و محبت:

در باب عبادت کتاب«اصول کافی» از جعفر بن محمد صادق(ع) روایت شده که فرمود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: برترین مردمان کسی است که به عبادت حق تعالی عشق ورزد و همچون عاشقان، با عبادت خدا بجوشد و آن را به دل دوست بدارد و تن خویش در خدمت آن بگمارد و دل و جان خود را از غیرت عبادت و بندگی حق، فارغ سازد و بسختی و سستی دنیا نیندیشد.

 

بیان عشق عارفانه از مرحوم عراقی:

مه من نقاب بگشا زجمال کبریایی/ که بتان فرو کذارند اساس خود نمایی/ شده انتظارم از حد چه شود ز در درآیی/ ز دو دیده خود فشانم زغمت شب جدائی/ چه کنم که هست اینها گل باغ آشنایی/

 

امام علی(ع) فرمودند: از زواید زندگی و امور بیهوده حذر کن که چنین اعمال بر شخص پارسا روا نیست.

 

از پیامبر اکرم(ص) پرسیدند؟ چه مالی به چنگ آوریم؟ فرمود: زبانی متذکر به ذکر خدا و قلبی شاکر و سپاسگزار و همسری دیندار به دست آورید، که شما را در امور دینتان، مساعد و مددکار باشد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات