الهم عجــــــــــــل لـولیـک الفـــــــــــــــرج

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
دعای فرج

دریافت کد لوگو

شهادت طلب | بیمه مرکزی
پزشکی | کرمان
پاپو | کبوتران زمینی
کد دعای فرج آقا امام زمان ( عج )

رهبرم سید علی

کد ذکر ایام هفته

قالب بلاگفا

اللهم عجل لولیک الفرج

سایت خدماتی بیست تولز


روزشمار فاطمیه

برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زما(عج) صلوات

سایت خدماتی بیست تولز

پخش زنده حرم آیه قرآندر این وبلاگ
در كل اینترنت
PageRank


ولایت فقیه چیست و ولی فقیه کیست؟

ولایت فقیه در تداوم استمرار اصل نبوت و ادامه حرکت انبیاء و اوصیاء الهی است. و از شؤن توحید در ربوبیت تشریعی است.

 

ولایت فقیه در ردیف نبوت و امامت و از اصول و ارکان دین اسلام است. که در عصر غیبت امام معصوم، بخش اعظمی از مباحث کلامی در جهان بینی اسلام را به خود اختصاص داده است و رکن توحید می باشد و قبولی توحیدی هر مسلمانی، منوط بر قبولی او در ولایت مداری و ولایت پذیری است.

ولایت فقیه همان حبل الله و عروه الوثقی است که خداوند تبارک و تعالی ما را به چنگ زدن و متمسک شدن به آن دعوت کرده است.

ولایت فقیه همان اصلی نجات بخشی است که، با اعتقاد قلبی و التزامی عملی مسلمانان به آن در عصر غیبت، و گفتمان مهدویت و اصل انتظار در مکتب تشیع را معنی می بخشد. و معنویت گرایی از از نوع معنویت شریعت محور را، که بر پایه عمل به دستورات دین مبین اسلام ناب محمدی(ص) است؛ در جهان اسلام نهادینه می نماید.

ولایت فقیه در جایگاه مصدر حکومت و سیاست؛ در مقام منزلتی است که، کلام او از قدرت و نفوذ کلام وحی برخوردار است. و منشوراتش برای همه فصل الخطاب و الزام آور بوده و بهتر و بیشتر از هرکس، نیست به اوضاع و احوال داخلی و وضعیت جهان اسلام و اوضاع و احوال بین الملل و شرایط همسایگان آگاهی دارد. و کاملاً با قوانین داخلی و بین المللی آشنا است. و بهتر از هر کس قادر به تشخیص صلاح و مصلحت و خیر و شرّ جامعه تحت امر خود می باشد؛ لذا تبعیت از او برای هر مسلمانی واجب الطاعه است.

ولایت فقیه کلید و رمز قبولی سایر عبادات واجبه، حتی نماز است، همچنان که می گویند: قبولی سایر عبادات منوط بر اعتقاد قلبی و التزامی عملی به ولایت فقیه است. چرا که پذیرش و قبولی ادعای توحید مشروط بر ولایت پذیری خواهد بود و ولایت کلید رکن رکین است.

ولی فقیه است که، در عصر غیبت امام معصوم، باید در ولایت تشریعی جا پای معصوم بگذارد و مثل امام معصوم مدافع احکام نورانی اسلام ناب و محافظ مسلمانان واقعی و پیرو و ولایت باشدو و فلسفۀ نبوت و امامت را قوه به فعل در آورده و به مأموریت اصلی و هدف نهائی آنها، در جامعه عمل می پوشاند.

ولی فقیه داوود و خلیفة الله فی الارض در عصر غیبت امام معصوم است. تا به حکم خدا میان خلق خدا قضاوت نماید. بنابراین گفتار او و نوشتار او و رفتار او و سکوت او و ایماء و اشاره های او، در هر زمینه ای که با شد، بلا قید و شرط ، برای تک تک مسلمانان خصوصاً شیعیان ایران؛ فصل الخطاب و لازم الاجراء و واجب الطاعه می باشد.

ولی فقیه همان نوری است که، اهل ایمان (ولایت مداران) در پرتو آن، از تاریکی های جهان، بیرون آمده و به عالم نور و روشنایی هدایت می شوند.

ولی فقیه همان حسین زمان است که، برای امتحان مدعیان حسینی و تمیز یزیدیان از حسینیان در عصر غیبت فرزند حسین، یوسف آل طاها، سلام الله علیهما اجمعین، در نظر گرفته شده است.

 ولی فقیه همان مهتاب آسمان تشیع است که، در پرتو خورشید نبوت و امامت نور افشانی می کند.

ولی فقیه همان قرآن ناطقی است که، خارج شدگان از دین و انقلاب و منحرفان و شاگردان عمروعاص، با بالای نِی کردن قرآن های کاغذی، سعی در منزوی کردن اصل قرآن و انحراف مسلمانان از مسیر اصلی قرآن، و تحریف در اصل قرآن را دارند.

ولایت فقیه ستون خیمۀ انقلاب اسلامی و ضامن پیشرفت و توسعه و اجرای عدالت در جامعه اسلامی است.

ولایت فقیه، خورشید فروزان روزها و ماه تابناک شبهای جمهوری اسلامی است، که به واسطه نور قدسی و نجات بخش خود، مردم اندیشمند و ولایت مدار ایران اسلامی را، از ظلمت و کمراهی و جهل و نادانی نجات می دهد و در پرتو رهنمودها و نور ولایت، به راه راست و نیک بختی و سعادتمند در دنیا و آخرت هدایت می کند.

ولایت فقیه مایه حیات و شاهرگ جمهوری اسلامی ایران و عامل و وحدت و انسجام و ولایت مدار و قلب تپنده هر ایرانی و مسلمان و ولایت پذیر و ولایت دوست است.

ولایت فقیه و بو و نور خود را از عترت مطهر رسول الله(ص) دارد، و پرچم دار نهضت عاشورا است.

ولایت فقیه پرتوی از نور خداست، که انکار آن به مثابه انکار ولایت رسول الله(ص) بوده و رهروی و پیروی از امام زمان و اجابت دعای منتظران بر قبول ولایت او شرط شده است.

معرفت، مودت و تبعیت در حق ولی فقیه نشانه کمال اسلام ، و ولایت مداری اوج ایمان؛ و اطاعت و وفاداری نسبت به ولایت نهایت تقوا، و جان نثاری در راه ولایت غایب یقین می باشد.

حال که این گوهر قدسی و ذیقیمت را دانستیم، پس ضرورت دارد که از جان و مال و اولاد و آبروی خود، بیشتر و بهتر دوستش بداریم و از آن مواظبت و نگهداری کنیم، و نگذاریم که گرد غبار روزگار بر چهرۀ نورانی و خدایی ولایت بنشیند، و این را هم فراموش نکنیم که همانطوریکه گفته شد، قبولی ما را در ادعای توحید و مسلمانی، مشروط بر ولایت پذیری ماست.

یعنی در مکتب شیعه ولی فقیه خط کش و میزان و معیار است. چرا که او صراط مستقیم انقلاب اسلامی است و در همان صراطی طی الطریق می کند که ما در هر شبانه روز آن را ده مرتبه از خداوند سبحان در خواست می کنیم.

منبع:سید مختار موسوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic