الهم عجــــــــــــل لـولیـک الفـــــــــــــــرج

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
دعای فرج

دریافت کد لوگو

شهادت طلب | بیمه مرکزی
پزشکی | کرمان
پاپو | کبوتران زمینی
کد دعای فرج آقا امام زمان ( عج )

رهبرم سید علی

کد ذکر ایام هفته

قالب بلاگفا

اللهم عجل لولیک الفرج

سایت خدماتی بیست تولز


روزشمار فاطمیه

برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زما(عج) صلوات

سایت خدماتی بیست تولز

پخش زنده حرم آیه قرآندر این وبلاگ
در كل اینترنت
PageRank


خطبۀ درخشان و جاودانۀ فاطمه(س):  

جناب «عبدالله بن حسن» به روایت از پدران گرانقدر خویش چنین آورده است: هنگامی که ابوبکر، دخت سر افراز پیامبر را از فدک باز داشت و حقوق او را مصادره نمود، و این خبر به آن حضرت رسید، پوشش خویش را دلیرانه بر سر افکند و خود را با چادر پوشانید و در حلقۀ ا نبوهی از شاگردان روشن اندیش و بانوان آزادی خواه و استبداد ستیز هاشمی- در حالی که از وقار و پاک منشی سرا پا عظمت و شکوه بود و دامان لباسش روی پایش کشیده می شد- به سوی مسجد پیامبر حرکت نمود.

آن حضرت- که در راه رفتن و در شکوه و وقار و شهامت و مهابت، بسان پیامبر بود، در حالی به مسجد وارد شد که ابوبکر در میان گروهی از مهاجر و انصار دیگر مسلمانان نشسته بود.

پس از ورود به مسجد، در نقطه ای خاص پرده ای نصب گردید. و آن حضرت در آنجا قرار گرفت. آنگاه بی آنکه لب به سخن گشاید ناله ای جانسوز از ژرفای جان بر کشید، به گونه ای که همۀ مردم به گریه افتادند و مسجد به لرزه در آمد. از پی آن اندکی شکیبایی پیشه ساخت تا ناله ها را به آرامش نهاد و صدای گریه و شیون مردم فروکش کرد. سپس سخن درخشان و تاریخی خویش را با ستایش شایسته و بایستۀ خدا و نثار درود بر پیامبرش آغاز نمود.

مردم با شنیدن صدای جان بخش فاطمه(س) دگر باره صدای گریه و فریادشان فضای مسجد را آکنده ساخت و او پس از آرام شدن آنان، سخنان آگاهی بخش و شور انگیزش را اینگونه ادامه داد:

« خدای فرزانه را بر نعمتهای بی کرانی که ارزانی داشت، با همۀ وجود ستایش نموده و بر آنچه الهام فرمود و در دل نگاشت سپاس می گذارم، و بر مواهبی که پیشاپیش ارزانی داشت، می ستایم. بر نعمتهای فراگیر و جهان شمولی که آفرینش آنها را از سر چشمۀ مهر و لطف خویش آغاز فرمود و بر موهبتهای گسترده ایکه به ما عنایت کرد، و بخششها و نعمتهای گرانی که پی در پی بر ما باراند.

نعمتهایی که شمارش آنها از توان و گنجایش شمارش گران فراتر، و مرزهای آن، از هر مزد و پاداشی پر شکوه تر، و آغاز و انجام آنها از قلمرو درک و دریافت ما فراتر است.

بر او که بندگان را به سپاس از نعمتها فرا خواند تا با سپاس آنها باز هم بر نعمتهایشان به طور بی دوام بیفزاید و با گستردن خوان نعمت بی کران خویش، ستایش مردم را متوجه خویش ساخته و با فراخوان به سوی این نعمتها، آنها را دو چندان گردانید. و گواهی می دهم که جز خدای یکتا، خدایی نیست و همتا و همانند و شریکی ندارد. سخنی است که روح آن را اخلاص قرار داد و دلهای شیفتگان به حق را به آن گره زد و مفهوم و آثار آن را در اندیشه ها بر افروخت و پرتو افکن ساخت.

خدایی که نه دیدگان و چشم های ظاهر توان دیدن او را دارند و نه زبانها و پندارها یارای وصف و بیان چگونگی ذات بی همتا ره، و نه درک ذات پاکش برای خردها و اندیشه ها آسان است.

پدیده های هستی را بی آنکه پیش از آنها چیزی باشد، پدید آورد و بی آنکه از الگو و مثال و نمونه و قالب و نقشه ای پیروی نماید، آنها را ابداع و ایجاد فرمود.

آنها را در پرتو قدرت وصف ناپذیر و ارادۀ خویش آفرید، بی آنکه به آفرینش آنها نیازی داشته باشد، یا سودی از صورت بندی آنها به او باز گردد. او تنها می خواست حکمت خویش را از این راه آشکار سازد و مردم را به فرمانبرداری از خود هوشیار گرداند. قدرت بی کران را از این راه به نمایش نهد و مردم را به بندگی و پرستش خویش رهنمون گردد و دعوت نجات بخش پیام آورانش را عزّت و قدرت بخشد. آنگاه برای فرمانبرداری از خویش، پاداش شکوهباری مقرّر کرد، و برای نافرمانی و عصیان در برابر خود، کیفری سهمگین قرار داد، تا بندگان را بدین وسیله از خشم و انتقام خود رهایی بخشد و به سوی بهشت پر طراوت و نعمتهای بی شمار سوق دهد.»


بقیه خطبه: http://ashoorahoseyn.mihanblog.com
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic