الهم عجــــــــــــل لـولیـک الفـــــــــــــــرج

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
دعای فرج

دریافت کد لوگو

شهادت طلب | بیمه مرکزی
پزشکی | کرمان
پاپو | کبوتران زمینی
کد دعای فرج آقا امام زمان ( عج )

رهبرم سید علی

کد ذکر ایام هفته

قالب بلاگفا

اللهم عجل لولیک الفرج

سایت خدماتی بیست تولز


روزشمار فاطمیه

برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زما(عج) صلوات

سایت خدماتی بیست تولز

پخش زنده حرم آیه قرآندر این وبلاگ
در كل اینترنت
PageRank


سابقه تصویرسازی دروغین غرب از اسلام و علل آن

یکی از برنامه هایی که غرب همواره در قبال دنیای اسلام داشته، ارائه تصویری نادرست از اسلام جهت ایجاد ترسو هراس در مردم جوامع غربی از دین خاتم بوده است و دراین زمینه اقدامات طولانی مدتی راانجام داده است از جلمه سرمایه گذاری روی گرایشات افراتی در دنیای اسلام و تأسیس گروه های افراطی که تنها از طریق کشتار اهدف خود را جلو می برند . نمونه این موضوع را می توان در مورد وهابیت، طالبان، القاعده و داعش مششاهده کرد. امروزه داعش نماد چنینبرنامه ریزی غربی- صهیونیستی و همراهان مرتجع عربی آنان است و اقدامات تکفیری و وحشیانه این گروه سبب بهره برداری سوءغرب در جهت پروژه اسلام هراسی شده است.

در سالهی اخیر این پروژه با استفاده از شرایت سوریه رقم خورد. تروریستهای تکفیری وابسته به داعش و دیگر گروه های سلفی تکفیری، با سازماندهی، امکانات و صلاح های آمریکا و کشورهای غربی، پا در میدان مبارزه با ملت سوریه گذاشتند و همزمان با کشتار وحشیانه مردم بی گناه و تخریب مساجد و اماکن زیارتی، تصاویر و فیلمهای این خرابکاری ها در رسانه های غرب انعکاس می یافت. در واقع غرب و آمریکا با کمکهای تسلیحاتی، مالی و حتی رسانه ای به این تروریستها سعی در تصویر سازی دروغین از اسلام و نیز ایجاد تفرقه و جنگ داخلی در میان مسلمانان را داشته و دارند و از طرف دیگر شهروندان خود را قربانی چنین تصویری از اسلام می کنند. یعنی تصویر سازی غرب از اسلام مرحله تصویر سازی به گروه سازی و ایجاد تشکیلات تکفیری منجر شد و در ادامه شهروندان غربی خود گرفتار چنین بازی سیاستمداران خود شده اند. این موضوع در موارد ذیل قابل رؤیت است.

1- فروردین ماه سال93 در نزذیکی خط پایان مسابقه بزرگ ماراتن در آمریکا، انفجاری رخ داد که سه نفر کشته و 170 نفر زخمی شدند. عاملان این انفجار دو برادر چینی معرفی شدند، اما مانور اصلی رسانه های غربی بر مسلمان بودن این دو برادر است. برخی از این رسانه ها در گزارش خود نوشتند: این دو برادر مسلمان خواندن روزی 5 بار نماز را ترک نمی کردند. در حالی که این دو برادر چینی مدتی در جمهوری داغستان روسیه زندگی کرده اند و در آن دوران نیز به خاطر اقدامات تروریستی در روسیه مورد تعقیب بودند و به آمریکا گریختند و با وجود آگاهی پلیس آمریکا از اقدامات تروریستی، دولت این کشور به این دو برادر پناهندگی داد.

2- حادثه دیگر در سیدنی استرالیا رقم خورد صبح روز 24 آذر ماه به وقت تهران، رسانه های خبری غربی چنین گزارش دادند: یک روحانی مسلمان و ایرانی به نام هارون مونس اقدام به گروگان گیری در یک کافه در شهر سیدنی نموده است. 16 ساعت طول کشید که با کشته شدن گروگان گیر و دو نفر از گروگان ها ماجرا خاتمه یافت.

در حالی که هارون مونس عامل گروگانگیر، سال 1996 از ایران متواری شده و با اعلام مقاصد سیاسی، پناهندگی سیاسی از دولت استرالیا دریافت کرد و در حالی که چندین جنایت در کارنامه خود داشت، دولت استرالیابه هشدارهای مکرر وزارت خارجه ایران در خصوص این فرد توجهی نشان نداد، اما پس از گروگان گیری نه تنها دولت و رسانه های استرالیا جهت انتقادهای خود را به سمت مسلمانان متوجه ساختندة بلکه رسانه های غربی با اقدامی هماهنگ جوسازی تبلیغاتی خود علیه مسلمان را ایجاد کردند.

3- حلقه دیگر این اسلام هراسی در 17 دی ماه شکل گرفت. حمله دو فرد ناشناس به دفتر نشریه شارلی ابدو در شهر پاریس فرانسه صورت گرفت و باعث کشته شدن 12 نفر شد تصاویر ویدئویی و صداهای ضبط  از این دو نفر و شعار الله اکبر این دو تروریست در حین ترور افراد و همچنین سابقه ای نشریه در چاپ کاریکاتور موهوم از پیامبر گرامی اسلام(ص) و البته اخیراً هم چاپ کاریکاتوری از البغدادی، در واقع تصویرسازی توهین آمیز از اسلام ( با درج کاریکاتور پیامبر(ص) ) و تصویر سازی جعلی از اسلام (با درج کاریکاتور البغدادی) سبب شد تا یک جامعه غربی بار دیگر شهروندان خود را به کام بازی تصویر سازی های توهین آمیز و جعلی بفرست. در واقع می توان گفت شهروندان اروپایی این روزها گرفتار تصویرهای اذهان بیماری هستند که شاید خوددر حاشیه امنی قرار داشته و دیگران را به یک بازی خونین می کشانند.

این بازی غرب با اسلام تا جایی است که اندیشکده استرانفور در گزارشی ضمن تحلیل حاثه پاریس، می نویسد: این حمله پتانسیل آن را دارد که روابط کشورهای اروپایی با شهروندان مسلمان را دگرگون سازد. جنبش پگیدا ( اروپاییان میهن پرست ضد اسلامی کردن اروپا ) بخصوص در روزهای اخیر بعد از حادثه پاریس حملاتی را علیه مسلمانان و مساجد در کشورهایی همچون آلمان و سوئد و فرانسه و چند کشور دیگر اروپایی سازماندهی می کنند.

اما سؤال اساسی این که علت این اسلام هراسی کدام است؟

در پاسخ به این سؤال باید رشد اسلام گرایی را مد نظر قرار داد. رشد اسلام گرایی تا سال 2010 در اروپا جمعیت مسلمانان بدون احتساب ترکیه به 44 میلیون نفر می رسد و هم اکنون اسلام دومین دین بزرک اروپاست و البته باید اضافه کرد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در ساللهای بعد فروپاشی شوروی، گرایش به اسلام در اروپا و بلکه دنیا، افزایش چشم گیری داشت. از این رو غربی ها راه مقابله با این گرایش انسانی را در دروغ سازی و فریب و ایجاد تصاویر جعلی از اسلام دیدند. اقدامات تروریستی در کشورهای غربی با اطلاع و حتی برنامه ریزی سرویس های جاسوسی این کشورها یا همان خود زنی سیاسی روشی است که برای این مسئله انتخاب شده و یازده سپتامبر با توجه به این که اکنون بعد از 13 سال به خوبی ابعاد مخطلف آن روشن شده است، مثال بسیار مناسبی برای این ستیزه جویی و این خود زنی سیاسی است. در هر حال پایان سخن اینکه دستگاه های رسانه ای غرب که پیوند خوبی با صهیونیست ها دارند، با تصویر سازی جعلی از اسلام تنها به تخریب وجهه اسلام نمی پردازند، بلکه شهروندان خود را نیز قربانی چنین تصویرسازی ها و بلکه بازی های رسانه ای می کنند.

(اولین ماهنامه پیام وحدت-سپاه شهداء آذربایجان غربی)

«گردآورنده:عبدالحسین میهن پرست»

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic